Jednym ze sposobów zarabiania w internecie jest wypełnianie ankiet. Jest to sposób umożliwiający średni zarobek, ale z drugiej strony to jedynie wyrażanie swojej opinii w formie ankiety, więc nie wymaga żadnych umiejętności. Na ankietach można zarabiać różnymi sposobami, a oto 3 przykłady:

O standardowej ankiecie wypełnianej przez internet nie będę wspominał, ponieważ jest to najpopularniejsza, najczęściej spotykana i wszystkim znana ankieta, za którą dostaje się najmniej pieniędzy.

Innym rodzajem ankiety, za którą dostaje się znacznie więcej pieniędzy jest ankieta telefoniczna, czyli jak sugeruje nazwa ankieta wypełniana telefonicznie. Serwis przy rejestracji lub przy konkretnej ankiecie pyta o zgodę na telefon, umawia się i następuje wypełnienie ankiety przez telefon.

Kolejną ankietą jest ankieta przez kamerkę internetową stosowana zazwyczaj, gdy istnieje potrzeba zobaczenia reakcji osoby badanej na zadawane pytania, ani przez telefon, ani przez internet nie jest to możliwe, dlatego potrzebne jest badanie przez kamerkę. Oczywiście taka ankieta też jest lepiej nagradzana, a badanie często dłuższe niż standardowe.

Ostatnim przykładem są ankiety w formie testowania produktu. Osoba wypełniająca ankietę wyraża zgodę na otrzymanie produktu i jego testowanie. Produkt jest wysyłany na podany adres, następuje test, a po nim lub w jego trakcie tester wypełnia ankiety, czasami jest to jedna ankieta na koniec, a czasami seria ankiet wypełnianych na bieżąco. Nie jest to regułą, ale często takie ankiety są najlepiej nagradzane.

A jeżeli potrzebujesz więcej ciekawych porad, skorzystaj z artykułów na halokatowice.pl.

Jak widać wypełnianie ankiet obejmuje kilka czynności. Jak wspomniałem na początku nie jest to najbardziej dochodowy sposób zarabiania, ale jak ktoś ma trochę wolnego czasu i chce sobie dorabiać w internecie, to powinien się nim zainteresować. Ankiety nie są trudne, czasochłonne, a dorobić można.